Pri výbere vhodného franšízanta sa poskytovateľ licencie (franšízor) zameriava na konkrétny profil každého kandidáta. Zásadnú úlohu zohrávajú jeho vlastnosti a zručnosti, prípadne už nejaké skoršie skúsenosti z podnikateľského prostredia.

Zaobstarať si franšízovú licenciu je ideálnym riešením pre všetkých, ktorí si chcú založiť vlastné podnikanie, ale chceli by doň vstúpiť s oveľa menším podnikateľským rizikom. Namiesto budovania vlastného biznisu úplne od nuly sa preto mnoho ľudí rozhodne zaobstarať si preverený podnikateľský návod v podobe franšízy, vďaka ktorému získajú meno úspešnej a osvedčenej značky a môžu tak ako franšízanti profitovať z obchodných skúseností franšízora.

Čo by správnemu franšízantovi nemalo chýbať?

Mať chuť podnikať, vôľu rozvíjať vlastný biznis a finančná stabilita franšízanta sú určite dôležitými predpokladmi, avšak bez podnikateľského talentu a preukázateľných obchodných zručností poskytovatelia franšízových licencií o spolupráci ani neuvažujú. V praxi sú potom pre franšízora kľúčové predovšetkým skúsenostipracovná história franšízanta.

Ideálny franšízant neexistuje

Bez ohľadu na to, o aký franšízový koncept ide, je cieľom každého franšízora nájsť ideálneho kandidáta. Taký však neexistuje. Preto sa franšízori zameriavajú na niekoľko špecifických zručností. Najčastejšie sa jedná o predajné zručnosti, schopnosť riadiť tím zamestnancov, finančnú gramotnosť daného človeka a schopnosť implementovať a monitorovať dodržiavanie štandardov franšízového systému. Ako spoľahliví franšízanti sa potom osvedčili ľudia z obchodu, manažéri, účtovníci, športovci či majitelia malých firiem, ktorí majú vhodné predpoklady na to stať sa úspešnými franšízantmi. Nemáte doteraz skúsenosti z týchto oblastí? Nezúfajte. Franšízový trh ponúka množstvo možností, ako sa uplatniť ako franšízant. Všetko teda záleží len na vás a vašej chuti učiť sa novým veciam.

Neviete odkiaľ začať? Skúste oblasť BOZP a PO

Pridajte sa k franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET a podnikajte v oblasti BOZP a PO. Ako franšízant totiž získate unikátne know-how spoločnosti, overené podnikateľské postupy a vďaka zavedenej značke taktiež dôveru svojich zákazníkov, čím minimalizujete svoje podnikateľské riziko. Pre viac informácií kontaktujte riaditeľku franšízovej siete Ing. Luciu Šimíkovú na tel. čísle +420 702 036 721 alebo vyplňte nižšie uvedený kontaktný formulár a naštartuje svoje podnikanie, na ktoré nebudete sami.

Prečítajte si ďalšie novinky o franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET:

Všetky články

Chcete mať svoj EXTÉRIA MARKET vo vašom meste? Zaujímajú Vás podrobnosti konceptu Extéria, pýtajte sa! Radi sa s Vami stretneme osobne.