Franšíza ako obchodný model predstavuje množstvo výhod pre expanziu a rast firmy. Bez ohľadu na odbor, meno značky alebo miesto, zaistí franšíza ideálne podmienky pre štart ako franšízantom, tak franšízorom. V čom teda spočíva tajomstvo celej franšízy?

Nízky vstupný kapitál

Najčastejším problémom začínajúcich živnostníkov býva nedostatok finančného kapitálu. Na úveroch je závislá viac ako štvrtina podnikateľov v Česku, podobná situácia je aj v oblasti dotácií. Navyše pôžičky a úvery môžu podnikanie franšízantov kvôli úrokom značne pribrzdiť. Zaobstarať si licenciu na franšízu tak pre mnohých podnikateľov znamená úsporné riešenie. Náklady na vybudovanie franšízovej pobočky totiž v niektorých prípadoch hradí čiastočne majiteľ franšízovej siete či franšízor. Niekedy tiež franšízová sieť, ako je napríklad EXTÉRIA MARKET, ponúka ako finančnú podporu vybudovanú pobočku na kľúč, vrátane všetkého vybavenia a zamestnancov, čo mnohým franšízantom uľahčí ich začiatky.

Motivovaný tím

V dobe nedostatku kvalifikovaných pracovných síl predstavuje franšízová sieť ďalšiu nespornú výhodu. Na rozdiel od klasického zamestnania bývajú totiž ľudia vo franšízach motivovanejší a podávajú lepšie pracovné výkony práve preto, že do podnikania investovali svoje vlastné financie. Sú si tak veľmi dobre vedomí toho, že v stávke sú ich životné úspory či vlastné živobytie. Práve preto si franšízanti viac strážia svoje výdavky a náklady na prevádzku franšízy a snažia sa o maximálne finančné úspory.

Rýchlejší rast

Najväčšia výhoda franchisingu spočíva v možnosti rýchlej firemnej expanzie. Franšíza dokáže podnikateľovi pomôcť ovládnuť lokálny trh v priebehu niekoľkých mesiacov, vytvoriť funkčnú dodávateľskú sieť a celú franšízovú sieť pobočiek efektívne spropagovať. To všetko opäť s nižšími nákladmi ako u ostatných spoločností.

Nižšie riziko

Nižšie riziko finančných strát sa týka predovšetkým práce franšízorov. Predovšetkým v ich záujme totiž je, aby príjemcovia ich franšízovej licencie prosperovali. Veľa z nich preto realizuje prieskum trhu, ktorý vyhodnocuje potenciál danej lokality a v prípade, že sa navrhované miesto ukáže ako rizikové, licenciu franšízantovi vôbec neudelí. Tým franšízori podporujú rast svojej značky a minimalizujú riziko prípadného neúspechu. Navyše pri správne zostavených franšízových zmluvách sa vo franšízovej sieti eliminuje aj riziko možných súdnych sporov, či už kvôli nezhodám s vedením spoločnosti, pracovným podmienkam alebo z dôvodu diskriminácie a pod.

Staňte sa súčasťou úspešnej franšízovej siete    

Pridajte sa k franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET a podnikajte v oblasti BOZP a PO, ktorá je zákonom stanovenou povinnosťou pre všetky firmy aj drobných podnikateľov. Kontaktujte riaditeľku franšízovej siete Ing. Luciu Šimíkovú na tel. čísle +420 702 036 721 alebo vyplňte nižšie uvedený kontaktný formulár a staňte sa silným hráčom na trhu.

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti o franchisingu:

Všetky články

Chcete mať svoj EXTÉRIA MARKET vo vašom meste? Zaujímajú Vás podrobnosti konceptu Extéria, pýtajte sa! Radi sa s Vami stretneme osobne.