Franchisový koncept EXTÉRIA MARKETU je jedinečnou príležitosťou pre všetkých, ktorí obchodovanie majú v krvi, ktorých práca s ľuďmi baví a ktorí sú ochotní na sebe neustále pracovať. Jedným z nich je aj pán Toška, úspešný obchodný manažér z pobočky EXTÉRIA MARKETU.

„Musí vás to baviť, inak pri tom aj tak nevydržíte,“ hovorí obchodný manažér pán Stanislav Toška, ktorý svoje podnikanie so spoločnosťou EXTÉRIA rozbehol práve v čase, keď ostatný svoje podniky zatvárali. Je tak živým dôkazom toho, že aj nepriaznivá situácia môže priniesť skvelé príležitosti.

  1. Ako ste sa k obchodovaniu vlastne dostal? Mali ste vždycky obchodného ducha alebo ste sa k obchodovaniu dopracoval až postupom času?

Obchod ma vždy bavil, predtým som pracoval napríklad v gastronómii alebo v stavebníctve, takže nejaké skúsenosti s obchodovaním som už mal, a to ako z trhu B2B, tak z trhu B2C.

K EXTÉRII som sa dostal v dobe lockdownu v roku 2020, keď som si prechádzal ponuky práce. Ponuka sa mi páčila aj preto, že sa jedná o zákonom danú povinnosť. Dalo by sa povedať, že obchodného ducha som už v sebe mal, pretože ma to na obchodovanie vždy ťahalo a bavilo ma to.

  • Čo vás na práci obchodného manažéra baví najviac?

Poviem vám to úplne úprimne a narovinu, baví ma úplne všetko – tá rôznorodosť práce, že nejde o žiadny stereotyp. Baví ma, že postupom času sa dopracujete k odbornej znalosti a sám tomu začnete rozumieť. Ja som sa zžil s konceptom EXTÉRIE, jej produkt mi dáva zmysel, verím mu. Rád vidím výsledky mojej práce, baví ma pomáhať ostatným. Som rád, keď sú klienti spokojní, snažím sa im vždy poskytnúť 100% servis. Na kontrolách potom vidím, že to funguje.

  • Keď porovnáte začiatky vašej kariéry so súčastnosťou, v čom vidíte najväčší rozdiel?

Rozdiel vidím v odbornej znalosti, pretože na začiatku som o bezpečnosti práce nevedel vôbec nič. Videl som tam iba svoj talent v obchodovaní, že viem veci predať. Postupom času som tomu začal viac rozumieť, pretože som sa začal sám po vlastnej osi vzdelávať pomocou kníh. Samozrejme to záleží na každom obchodníkovi, ako sa k tomu postaví. Ja som do toho šiel s tým, že chceme kultivovať trh BOZP. Chceme svoju prácu robiť poctivo, tak ako sa to má robiť, aby naši klienti boli spokojní. Z nuly sme sa dopracovali k tomu, že máme spokojné portfólio klientov.

  • Čo by ste odporučili začinajúcim obchodníkom alebo ľuďom, ktorí zvažujú naštartovať svoju kariéru v rovnakej branži?

Určite by som im odporučil, aby to nevzdávali. Je to síce zo začiatku ťažké, ale v priebehu obchodovania sa to človek všetko naučí. A keď sa to naučí, zistí, že je to v podstate jednoduché. Najdôležitejšie je pracovať sám na sebe, neustále. Poučiť sa z vlastných chýb a premýšľať nad nimi. Práca obchodníka nie je pre každého. Musí vás to baviť, pretože jedine tak pri tom vydržíte a hneď to nevzdáte. Musíte zaťať zuby, vydržať drieť a neustále sa sebarealizovať.

Pripojte sa k franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET

Chcete byť nezávislý, baví vás obchod a radi komunikujete s ľuďmi? Potom je pre vás práca obchodníka to pravé! Pre viac informácií kontaktujte riaditeľku franšízovej siete Ing. Luciu Šimíkovú na tel. čísle +420 702 036 721 alebo vyplňte nižšie uvedený kontaktný formulár a my vám poradíme, ako s podnikaním začať.

Prečítajte si ďalšie novinky vo franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET:

Všetky články

Chcete mať svoj EXTÉRIA MARKET vo vašom meste? Zaujímajú Vás podrobnosti konceptu Extéria, pýtajte sa! Radi sa s Vami stretneme osobne.