Známym a zavedeným značkám verí stále viacej podnikateľov. Vyplývá to z dlhodobých štatistík, ktoré behom posledných štyroch rokov zaznamenali na Slovensku nárast počtu franšízových podnikov.

Čo robí franšízu tak výnimočnou?

Podnikatelia vidia hlavné výhody franchisingu predovšetkým v stabilnej pozícii značky na trhu, v zavedenom systéme práce, marketingovej podpore a vo výrazne nižšom podnikateľskom riziku. Mať po ruke spoľahlivého partnera, na ktorého je možné sa kedykoľvek obrátiť a využívať jeho odbornú pomocporadenstvo, je pre rad začinajúcich podnikateľov tým hlavným dôvodom na otvorenie si vlastnej franšízy. Niet preto divu, že podľa vykonaných prieskumov dominujú na českom trhu tuzemské franšízy pred tými zahraničnými.

Záujem o franchising stále rastie

Ďalšie prognózy odborníkov naznačujú, že záujem o franšízové podnikanie ešte porastie. Franchising totiž získáva na svojej obľube tiež vďaka zaistenia technického vybavenia pobočky zo strany franšízora, poskytnutia finančného kapitálu, jedinečného know-how spoločnosti a motivujucého finančného rastu. O takejto podpore v priebehu celého podnikania si samostatne podnikajúco ľudia môžu nechať iba zdať.

Franšízové podnikanie je omnoho menej rizikové

Statistiky jasne ukazujú, že franšízové podnikanie je až šestkrát menej rizikové ako to klasické. Dôvodom je okrem iného fakt, že franšízant je súčasťou úspešného brandu, ktorý zákazníci už dobre poznajú, a preto mu dôverujú omnoho viac ako novej vzniknutej značke. K otvoreniu franšízy lákajú podnikateľov tiež prepracované marketingové stratégie, zavedené postupy a už získané skusenosti z podnikania. Tie sú totiž hlavnými komponentmi, ktoré z franšízy vytvárajú spoľahlivústabilnú formu podnikania s omnoho nižším rizikom neúspechu. 

Získáte presne toľko, koľko do toho investujete

Oproti klasickému zamestnaniu ma franšíza ešte jednu veľku výhodu. Zatiaľ čo zamestnanci firmy majú pri nástupe do novej práce automaticky nižší príjem, ktorý sa im zvýši až po určitej dobe, vo franšíze závisí výška vašej finančnej odmeny iba na vašom úsilí a množstve odvedenej práce. Nemusíte tak dlhé mesiace čakať na pridanie od vášho šéfa. Pokiaľ na sebe budete neustále pracovať, pekne peniaze môžete začať zarábať už krátko po otvorení vašej franšízovej pobočky.

Nebojte sa urobiť krok do neznáma

Do franšízového podnikania sa môže vrhnúť ktokoľvek, koho baví obchod, komunikácia s ľuďmi mu dodáva energiu a prekážky sú pre neho hnacím motorom prečo, pokračovať neustále vpred. Pokiaľ ste sa v tom našli, skúste kariéru franšízanta aj vy. Otvorte si pobočku franšízovej siete EXTÉRIA MARKETU. Jedná sa o franšízu poskytujúcu služby v oblasti BOZPPO, ktoré sú zákonom danou povinnosťou pre každú firmu aj podnikateľov. Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť na to, že zákazníci budú vaše služby nielen chcieť, ale predovšetkým ich budú potrebovať.

Zaujíma vás, ako získať licenciu na prevadzkovanie značky EXTÉRIA MARKET vo vašom meste? Kontaktujte Ing. Luciu Šimíkovú na telefonnom čísle +420 702 036 721 alebo vyplňte nižšie uvedený kontaktný formulár a my vám poskytneme podrobnejšie informácie.

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti o franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET:

Všetky články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532