Agendu BOZP a PO je zo zákona nutné mať, ak ste podnikateľ majúci IČO, najmä teda zamestnanca. Táto problematika môže byť mätúca a javiť sa ako veľmi zložitá. Pokiaľ cítite, že na ňu samo nestačíte, je vhodné ju outsourcovať, teda zveriť niekomu, kto jej rozumie a pomôže ju vypracovať, viezť a poprípade aj aktualizovať.

1.   Cena

Tento faktor by určite nemal v rozhodovacom procese hrať úlohu. Samozrejme je vhodné brať do úvahy ako časť firemných nákladov, avšak cena by nemala byť jedným z kľúčových faktorov. Veľmi lacná spoločnosť by mohla mať skryté poplatky, prípadne nedobrú či nedostatočnú kvalitu svojich služieb.

2.   Referencie

Nič neodovzdá skúsenosť tak, ako úprimná referencia. Väčšina spoločností má svoje (predovšetkým tie kladné) zverejnené na svojom webe či sociálnych sieťach. Pokiaľ však máte možnosť si tieto referencie overiť, len dobre pre vás.

3.   História na trhu a skúsenosti

To, ako dlho je daná spoločnosť už na trhu a koľko toho má za sebou určite všeličo prezradí o jej kvalite a kvalite ich služieb. Ideálne, ak sa spoločnosť zúčastňuje nejakých konferencií, školení alebo súťaží.

4.   Ponuka služieb

Zaujímať by vás určite mala aj ponuka služieb. Ak spoločnosť neponúka nič iné ako všeobecné BOZP dokumenty, nie je to práve vhodný výber. Dobrým znamením sú konzultácie, školenia, kompletné vypracovanie a vedenie BOZP dokumentácie, zástup pri kontrolách, ročné previerky a pod.

5.   Snaha o inovácie

Byť dobrý v odbore, ale nemusí stačiť. Daná spoločnosť by tiež mala neustále sledovať aktuality a novinky v odbore a vedieť na ne správne reagovať, prípadne o novinkách informovať klienta. Veľkým plusom je napríklad vytvorený vlastný informačný systém či iný druh inovácie na zlepšenie a skvalitnenie danej služby.

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti o franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET:

Všetky články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532