Negatívne dopady pandémie pocítili predovšetkým drobní podnikatelia a menšie firmy. Mnohým hrozí skrachovanie a niektorí z nich už rezignovane zavesili svoje podnikanie na klinec. Dokáže franšíza tomuto čiernemu scenáru predísť?

Stále viacej firiem v nebezpečenstve

Podľa štatistík sa za rok 2020 ocitlo v ohrození 22 471 firiem. Tento rok sa za prvých päť mesiacov zvýšil počet o 11 166 firiem. To je o 31 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Pokiaľ je reč o firme v nebezpečenstve, ide o takú firmu, ktorá začala reštrukturalizačné alebo konkurzné konanie, je v likvidácii alebo v dočasnej ochrane.

Negatívny vplyv má pandémia aj na zamestnancov. Počet zamestnancov, ktorým hrozí strata zamestnania, vzrástol na 32 885. V porovnaní s rokom 2020 je to o 36 % viac a dokonca o 73 % viac ako v roku 2019. Prognózy navyše neveštia nič dobre. Ukazujú totiž, že do konca roka budú počty ohrozených firiem a zamestnancov aj naďalej rásť, a to predovšetkým kvôli končiacim finančným podporám a podporným programom, ktorými vláda podnikateľov a firmy podporovala.

Franšíza ako svetlo na konci tunela?

V dôsledku pretrvávania negatívneho trendu sa dá očakávať, že porastie záujem o podnikanie práve formou franšízy. V dnešnej neistej dobe chce totiž čoraz viac podnikateľov aspoň malú istotu. Podnikanie pod zavedenou a stabilnou značkou na trhu tak predstavuje skvelý spôsob, ako naštartovať úspešný a zároveň stabilný biznis.

Pojďte podnikať s námi

Veľkou výhodou, ktorou podnikatelia za franšízovým konceptom EXTÉRIE vidia, je minimálna konkurencia hneď pri vstupe na trh. Predstava ovplyvniť svoju budúcnosť, stať sa nezávislým a rozvíjať vlastní biznis s neustálou podporou EXTÉRIA MARKETU je pre mnohých podnikateľov natoľko motivujúce, že sa do franchisového podnikania nakoniec vrhnú po hlave. Všetky starosti s nedostatkom počiatočného kapitálu alebo s chýbajúcim originálnym podnikateľským nápadom im tak automaticky odpadajú. Navyše mať v poriadku bezpečnostné predpisy je zákonom stanovená povinnosť pre všetkých podnikateľov aj firmy. Nemusíte sa tak obávať, že by služby v oblasti bezpečnosti práce a požiarnej ochrany prestali byť niekedy žiaduce.

Chcete tiež začať podnikať, ale bojíte sa veľkých počiatočných výdavkov a nestabilného podnikateľského prostredia? Skúste to formou franšízy.

Pre viac informácií kontaktujte výkonnou riaditeľku Ing. Lucii Šimíkovou na tel. čísle +420 702 036 721, alebo vyplňte nižšie uvedený kontaktný formulár.

Prečítajte si ďalšie informácie o EXTERIA MARKET tu:

Všetky články

Chcete mať svoj EXTÉRIA MARKET vo vašom meste? Zaujímajú Vás podrobnosti konceptu Extéria, pýtajte sa! Radi sa s Vami stretneme osobne.