Ako byť na voľnej nohe dlhodobo šťastný? Existuje niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu zachovať si motiváciu, nadhľad a nespadnúť do stereotypu.

Každá minca má dve strany, rovnako ako byť zamestnanec alebo podnikateľ. Ako zamestnanec sa o vašu motiváciu k práci a produktivitu stará zamestnávateľ a to pomocou najrôznejších benefitov a finančných motivátorov. Ako podnikateľ, ale už nemáte nikoho ďalšieho, kto by sa staral o to, či cítite motiváciu a či ste v práci spokojní.

Výhody striedajú povinnosti

Ako „voľnonožec“ máte množstvo výhod, kvôli ktorým ľudia menia isté miestečko v zamestnaní za freelancing. S výhodami, ale idú ruka v ruke aj povinnosti. Aby vás podnikanie neustále dobíjalo, napĺňalo a dávalo vám všeobecný zmysel, je nutné predovšetkým podnikať v niečom, čo vás bude nabíjať a má dlhodobú perspektívu.

Nezaspite na vavrínoch

Najväčším strašiakom zamestnaneckého pomeru býva skĺznutie do rutinnej práce, ktorá sa časom stane monotónnou. To isté sa môže dosť dobre stať aj na voľnej nohe. Je teda len na vás si prácu spestriť, pozerať sa na veci inak, prísť s netradičným riešením alebo rozšíriť svoj záber pôsobnosti. 

Vyhodnocujte a nebojte sa zmeny

Ak cítite, že predmet vášho podnikania už pre vás nie je vášňou a naplnením, nebojte sa to zmeniť a skúsiť niečo nové. Dajte si odstup, snažte sa o nadhľad a buďte úprimní sami k sebe. Na vyčistenie hlavy obvykle pomáha prechádzka lesom, plávanie, alebo iná, vami obľúbená športová aktivita.

Ak máte chuť zmeniť odbor

Hľadáte nový zmysel vášho podnikania? Skúste sa ponoriť do zabezpečovania BOZP a PO malým a stredným firmám. Pokiaľ máte ambície na to, s nami podnikať, neváhajte kontaktovať Country Managera spoločnosti Ing. Beatu Annu Filipí na tel. čísle +420 602 232 532, alebo vyplňte nižšie uvedený kontaktný formulár a my vám poskytneme podrobnejšie informácie.

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti o franšízovej sieti EXTÉRIA MARKET:

Všetky články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532