Michal FojtíkFrýdek-Místek a Brno

Pred rozhodnutím prevádzkovať vlastnú poradenskú kanceláriu Extéria som bol manažérom vo firme D2D, ktorá sa zaoberala priamym predajom elektriky a plynu. Mal som 3 pobočky v ČR a v dobe najväčšej slávy som mal na starosť 180 obchodníkov. Obchod ale postupne upadal a zároveň sa zvyšovala časová náročnosť, tento stav pre mňa nebol udržateľný. Moja partnerka pracovala v Extérii, takže som mal základné informácie a chcel som zostať v obchode. S Extériou som pocítil svoju príležitosť využiť svoj obchodný potenciál. Obchodný koncept Extéria a predovšetkým unikátny produkt daný zákonnou povinnosťou bol pre mňa jasnou voľbou. Prepracovaný systém vedenia pobočky a podrobný prevádzkový manuál ma sprevádzal v tom, ako rásť čo najrýchlejšie, čo sa mi darí dodnes.

Teraz som majiteľom 2 frančízových pobočiek v Brne a Frýdku-Místku. Získal som časovú nezávislosť, ponúkam profesionálne služby a budujem si dlhodobý pasívny príjem. A to ma baví.

Michal Fojtík

Jana DobráOlomouc a Prostějov

Do roku 2015 som pracovala ako nezávislý finančný poradca, vzhľadom k chystaným legislatívnym zmenám som sa ale rozhodla tento sektor opustiť. Dlho som uvažovala a hľadala funkčný podnikateľský model, ktorý ma presvedčí. Vďaka prepracovanému konceptu bola spolupráca s Extériou jasnou, a teraz môžem už po rokoch spolupráce potvrdiť, že i veľmi dobrou voľbou. Pri štarte ma prekvapil laxný prístup majiteľov firiem v rámci riešenia BOZP a PO. Avšak prax ukázala, že sa jedná o produkt ktorý sa veľmi dobre ponúka a zaisťuje klientovi komplexné riešenie a ochranu proti prípadným komplikáciám či nedajbože pokutám. Musela som si zvyknúť na väčšiu zodpovednosť v rámci konkrétnych obchodných prípadov.

Prevádzkovanie frančízy ma posunulo v mojich skúsenostiach a precíznosti. Teraz som spolumajiteľkou dvoch frančízovych kancelárií a mojim cieľom je rast a držať úroveň služieb na špici, ako som bola vždy zvyknutá.

Jana Dobrá

Miroslav SidorBratislava

Než som zmenil odbor podnikania a začal budovať vlastnú pobočku, pôsobil som dlhú dobu ako realitný maklér a ďalej ako finančný analytik a poradca. V tejto oblasti som už dlhšiu dobu cítil preplnenosť trhu a stále menej výhodné podmienky pre poradcu všeobecne.

Hlavným impulzom pre moje rozhodnutie stať sa súčasťou obchodnej siete Exteria boli transparentné pravidlá obchodu a navyše veľmi zaujímavý produkt a súvisiaca zákonná potreba. Som zvyknutý pracovať naplno a teraz keď som zodovědný za vlastnú pobočku, dáva mi práca väčší zmysel. Teraz som nabral dostatok informácií a skúseností a budujem vlatsní pobočku, výsledky zodpovedajú môjmu nasadení a môžem tak rast a budovať dlhodobé stabilné zázemie.

Miroslav Sidor

Josef RůžičkaŽďár nad Zázavou

Moje predchádzajúce zamestnanie firemného bankára som opustil z dôvodu určitej životnej zmeny, ale tiež preto, že som sa rozhodol postaviť na vlastné nohy a svojim výkonom a výkonom môjho tímu, ovplyvňovať rast vlastnej firmy. Hlavným motívom bol jasne daný obchodný model a produkt, ktorý sa dá i cez širokú problematiku BOZP a PO klientovi ponúkať jednoducho v ucelenej podobe. Hlavným rozdielom oproti minulému zamestnaniu je možnosť obchodovať s produktom, ktorý je na trhu svojím spôsobom unikátny na rozdiel od bankových produktov, ktoré sa stávajú unifikovanými a rozhoduje iba cena. U nás je v rámci produktu obrovská pridaná hodnota, čo sa mi páči, keď môžem klientovi, ako sa hovorí, ušiť „kabátik BOZP a PO“ na mieru.

Naši klienti v neposlednej rade oceňujú komplexnosť služieb a minimum starostí. S Extériou mám možnosť obchodovať s výnimočným produktom takmer bez priamej konkurencie. A to sa obchodníkovi vždy hodí:)

Josef Růžička

Ing. Bohumír SedláčekÚstí nad Orlicí

Dlhé roky som pôsobil v stavebníctve – v jednej z najväčších stavebných firiem v ČR – a to od stavbyvedúceho, až po projekt manažéra, analytika a ekonóma. Po 35 rokoch som sa rozhodol vybudovať vlastnú firmu a byť pánom nie len svojho času. Mojou požiadavkou bol profesionálne prepracovaný, transparentný a zrozumiteľný obchodný model. Chcel som ale tiež predať dlhoročné skúsenosti ako z výroby (stavebné BOZP), tak z vedenia veľkého tímu a obchodnej činnosti. Moje rozhodnutie budovať vlastnú pobočku Extéria podporili tiež nízke náklady, spojené s prevádzkou a prepracované cashflow – to sú dôležité argumenty pre každého podnikateľa.

Aby všetko bežalo, ako má, je nutné 100% akceptovanie obchodného modelu, ako je dobrým zvykom vo všetkých úspešných firmách. Mám svoju víziu rastu a idem za svojím cieľom.

Ing. Bohumír Sedláček

 

Späť na hlavnú stranu

Chcete mať svoj EXTÉRIA MARKET vo vašom meste? Zaujímajú Vás podrobnosti konceptu Extéria, pýtajte sa! Radi sa s Vami stretneme osobne.